/ Bitcoin

Türkiye – Yatırımlarınızı Hemen Güvenli Varlıklara Çevir!

Türkiye vatandaşları için kripto-para alanında helal yatırımcılık. Buradan göz atabilirsiniz.

Türklerin Neden Bir An Önce Kripto’ya İhtiyacı Var

2016’dan beri Türk Lirası’nda emsalsiz bir düşüş görülüyor. Elinde Türk tahvili veya hisse senedi tutan yatırımcılar sürekli olarak pozisyonlarını küçültmeye veya piyasadan tamamıyla uzak durmaya çalışmakta. Ancak asıl zorluğu Lira’nın değerinin çoğu diğer para birimine kıyasla düşmeye devam etmesiyle yabancı yatırımcıların aksine Türkiye vatandaşları çekiyor. Dahası Türkiye’de enflasyonun çok yüksek olması, Lira’ya bağlı varlıkları elinde tutan Türkiye vatandaşlarının alım gücünün düşmeye devam edeceği anlamına geliyor. Bu sadece ABD’den ithal edilen mallar için değil, diğer ülkelerden edilenler için de geçerli olacak. Ayrıca ortada muhtemelen en iyi niyetlerine rağmen Başkanın Merkez Bankası’nın işleyişine müdahale ettiğine dair belirgin kanıt var, bu da Merkez Bankası’nın mevcut stagflasyonu yatıştırmasına izin vermiyor.

Dolayısıyla Türkiye vatandaşlarının güçlükle kazanılmış varlıklarını korumak için güvenli ve helal bir şekilde elde tutulabilecek daha iyi bir yöntem hak ettiğine gerçekten inanıyoruz.

Türkiye 108 Token’la Tanışıyor

Türk yatırımcılara ve İslam Topluluğu’na son ürünümüz olan 108 Token’ı tanıtmak istiyoruz. 108 Token alıcılar için geniş kripto-para piyasalarında düşük bir volatilitede pozisyon almak için yenilikçi bir yöntemdir. 108 Token tepe 15 kripto-para varlığının performansını takip eden BYF tarzındaki bir ERC-20 jetonu gibi çalışır. Bu jeton kripto-paralara yatırım yapmanın zor olması, pek çok seçeneğin olması ve herhangi bir paraya yatırım yapmadan önce büyük miktarda araştırma yapmak gibi sorunlara bir çözüm olarak ortaya çıkmıştır. Georgia Tech, MIT Sloan ve INSEAD gibi kurumlarda yeterliliği kanıtlamış geliştirici ve sabit gelir borsacılarından oluşan hırslı bir ekip tarafından geliştirilmektedir. Ekibe Bancor’dan Eyal Hertzog ve Counsyl’den Balaji Srinivasan gibi kişiler danışmanlık yapmaktadır.

108 Token Almak Helaldir

108 Token tasarımı gereği zaruriyyet başlığı altındaki beş temel makâsıdlarından biri olan varlık korumanın bir yöntemi olduğundan İslam külliyatıyla uyumlu bir şekilde kripto varlık sınıfında pozisyon edinmek isteyen alıcılar için 108 Token’ın uygun olabileceğine inanıyoruz. Gerçekten de Müslüman yatırımcıların kripto varlıklara erişimi için kolay ve iyi bir yöntem sağlamakta. Üst düzeyde 108 Token herhangi tekil bir jetonu elde tutmaya kıyasla fiyat volatilitesini düşürerek varlığı daha etkin bir şekilde koruma imkânı sağlamak adına ilk 15 açık blok-zincire sürekli bir yeniden dengelenme vasıtasıyla alınacak pozisyonu temsil ediyor.

108 Token sepetinin bileşim süreci Müslüman yatırımcılar için kilit bir etmen olan peşin piyasada sıfır faizle gerçekleşir. Dahası erişkin eğlence, alkollü içecek ve silah sanayisi gibi haram olarak sınıflandırılabilecek tüm sanayilere pozisyon teşkil eden hiçbir blok-zincir projesinin 108 Token sepetine dahil edilmesi telakki edilmeyecek.

Değerini doğrudan ve öncelikle faiz temelli borç vermekten sağlayan bir jetonun 108 Token’a dahil edilmesi uygun görüldüğünde alıcılar 108 Token jetonlarını Ether’le değiştirme ve bu pozisyonu almama seçeneğine sahip olacak.

İleriki bir tarihte 108 Token’ın Şeriata uygunluğunu onaylaması için saygın bir Müslüman alimini yasal görüşünü almak üzerine tayin etmeyi seçebiliriz.

108 Token’ın Tarihi Performansı

Portföy NAD’nin geriye dönük testi 1 Ocak 2017’den 26 Aralık 2017’ye kadar olan 330 günlük dönemde gerçekleştirildi. Analiz için kripto-varlıkların kapanış fiyatları CoinMarketCap’den, Y2050 arzlarıysa Onchainfx’den alındı. Aşağıdaki stratejiyse şu şekilde sonuçlandı -
Para sayısı = Arza göre düzeltilmiş piyasa değerine göre üst 15
Her bileşenin değer ağırlığı = %20
Yeniden dengeleme sıklığı = aylık
Bu yöntem hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

108-performanc

BTC’ye kıyasla 108 Token Kazancı (katı cinsinden)

108t-vs-BTC

Nereden Alınır

108 Token buradan alınabilir. Şu anda ayrıca referans ol ve kazan ve hata ödülü gibi ödül programlarımız da var.